Yeni Sürücü Belgesi Randevu Alma Talebi

Yeni ehliyet sürücü belgeleri daha önce emniyetten verilirken bundan sonra nüfus müdürlüklerinden verilecektir.

Yeni ehliyet sürücü belgesi almak için internetten direk arama motoruna  ”yeni ehliyet sürücü belgesi randevu al ” diye yazdığımızda otomatikmen bizi doldurmamız gereken sayfalara yönlendiriyor. Çıkan sayfada randevu talep et, nüfus müdürlüğü ehliyet randevu talebi,2018 nüfus müdürlüğü randevu sistemi adı altında siteler sıralanmaktadır. Mesela nüfus müdürlüğü randevu talep et linkini tıklıyorum. Direk karşıma 3 başlıklı bir şema çıkarıyor.

1.t.c kimlik kartı randevu

2.ehliyet randevu

3.pasaport randevu

Ben yeni ehliyet sürücü belgesi alacağım için ikinci şıkkı seçiyorum. Tıklıyorum ehliyet randevu seçeneğine. Karşıma önemli bir not çıkıyor. Sürücü belgesi bedelinin randevuya gitmeden önce muhakkak yatırılması gerektiğini anlatıyor. Yatırma seçeneklerini de şu şekilde sıralıyor.

A.vergi dairesi ilgili birimlere

B.internetten ehliyet bedeli ödeme adresindeki ödeme noktalarına

C.internetteki adesede sanaldan kredi kartı veya banka kartımızla yatırabileceğimizi belirtiyor.

Ödememizi bu adreslerden birine yaptığımızı düşünelim; tekrardan arama motoruna” yeni ehliyet sürücü belgesi randevu al ”yazıyoruz. Aynı sayfa tekrar karşımıza çıktığında ödeme yapılması gereken noktalarının altında okudum kutucuğu var. Tabi buradaki okudun mu kelimesinin asıl anlatmak istediği yatırdın mı parayı! Duygusu… Bizde yatırdığımız için okudum yazan kutucuğu işaretliyoruz. Sonraki sayfada 3 başlık çıkıyor. İlki başvuru türü, tıklıyoruz çıkan seçeneklerden birini seçiyoruz. İlk başta yazan şu, Kendim için. İkinci başlık ta şehir buradan da şehrimizi seçiyoruz. Üçüncü başlık ise müdürlük bundan da yaşadığımız semte göre uygun olan müdürlüğü seçiyoruz. Sonraki sayfa da randevuyu alan kişinin kimlik bilgileri gerekmektedir. Sonraki aşamada bir güvenlik sorusu sorulmakta. Mesela babamızın adının ilk harfi. Son aşamada telefon numaramızı ve mail adresimizi giriyoruz. Randevuyu talep ettiğimizi belirtmiş oluyoruz. Muhtemelen mail kullanmayanlar için sıkıntı oluşacağını zannetmiyorum.

 

Benzer Yazılar